Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pippi dlouhá punčocha

31. 3. 2008

 Pippi dlouhá punčocha

Je docela normální den jako kterýkoli jiný. Když tu se v jedné malé vesničce objeví cosi zrzavého, pihatého, zubatého... Ne, žádné zvířátko, ale Pippilotta Delicatessa Windowshade Mackrelmint Efraim's Daughter Longstocking. Ale všichni jí mohou říkat Pipi, proto jí tak budeme říkat i my.

Opravdu, dítě které je bez rodičů a klidně se nastěhuje do Villy Villekully. A kdyby jen to, bez jakýchkoli servítek si do útulného baráčku vezme koně Alfreda a opičáka pana Nilssona, což samozřejmě nedá spát "hodné tetě" která se jí mermomocí snaží za pomocí dvou strážníků, svým intelektem hodně připomínajích současnou policii, dostat do dětského domova, kde by ji "bylo nejlépe". A navíc, díky tatínkovi, pirátovi kdesi v jižních mořích má i velké množství peněz. No řekněte sami - komu by se to jako dítěti nezamlouvalo? Pipi je silná, je s ní legrace. Poslední móda ji také zjevně nezajímá, a tak ať je léto, nebo dvacet pod nulou, nasadí svoji sexy zelnou a oranžovou punčochu a vyrazí na další dobrodružný výlet. V seriálu nehraje moc dospěláků, a když už, jsou tam většinou za ne celkem svéprávné osoby. To je určitě další z mnoha věcí, která dětem vyhovuje. S jejími nejlepšími kamarády, Tomíkem a Aničkou, zažívají příhody, jaké jsme snad jako děti chtěli zažít všichni.

I Pipi má ale "své dny" a tak zažijeme i chvilky smutku, když o vánocích přeje sama sobě vše nejlepší... Ale to by nebyla Astrid Lindgrenová, aby během chvilky tomuhle smutnění neutla tipec. Najednou se ukáže, jak mají všechny děti Pipi rády a se zapálenými loučemi se s křikem "šťastné a veselé Pipi" hrnou k Ville Villekulle dát Pipi dárky. Ani Pipi na dárky nezapomene, jenže je jaksi po svém rozvěsí po stromě, na který bych měl problém vylézt i po žebříku, natož v mrazu v sedmi letech. Co se školy týče, tak ani tady Pipi nikoho nezklame. Ona tam totiž nechodí. Jen jednou ji chtěla zkusit, protože neznala prázdniny a chtěla je zažít. Další veselé chvilky jsou pak na spadnutí až do té doby, než Pipi i paní učitelce dojde, že bude lepší, když se Pipi (mimochodem v Rusku zvaná Peppi Dlinnyj Čulok, nebo v Japonsku Nagakutsushita) vrátí do svého, anarchií nabitého, života.

Kulisy, prostředí filmu, ale i perfektní "herecký výkon" hlavní představitelky, mě nutí, abych si i teď, ve svých 27 letech sedl k TV a dostal se do toho kouzelného světa holky, která nezná slovo starost, nuda, závist... Tak ať Ti to zůstane, drahá Pipi!


 

Náhledy fotografií ze složky PIPPI LANGSTRUMPF

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář