Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světové velmoce mody

2. 10. 2007

Světová módní centra


Paříž, Londýn, Milán. Všechna tato města se sice mohou honosit přízviskem metropole módy, ale skutečně největším centrem dění na světové scéně uměleckých krejčích je New York. Titul jedničky si největší americké město získalo již počtvrté.


Nezisková organizace Global Language Monitor zaznamenává slova a fráze v médiích a na internetu. Ze seznamu pak vyhodnocuje, která města jsou ve spojení s módou nejčastěji zmiňována.

New York sesadil před čtyřmi lety dosavadní jedničku ? Paříž. A jak se zdá, na vrchol světa módy už ji nepustí. Francouzské hlavní město dokonce letos skončilo až třetí.

Naprostým nováčkem na vrcholu seznamu je Řím, ten skončil na druhém místě. Zajímavostí je také polská metropole Krakov, která obsadila pětadvacátou pozici. Dosud se však v seznamu vůbec neobjevovala.

?Ten seznam je letos skutečně velmi zajímavý v mnoha směrech, většinou kvůli měnící se povaze globálního módního průmyslu,? tvrdí Millie Payacková, ředitelka Global Language Monitor. ?Města, která by dosud mohla být považována za mrtvé vody se teď profilují jako významná regionální střediska,? dodala Payacková.
Pětadvacítka módních center světa:

1. New York
2. Řím
3. Paríž
4. Londýn
5. Milán
6. Tokio
7. Los Angeles
8. Hong Kong
9. Las Vegas
10. Singapur
11. Berlín
12. Sydney
13. Barcelona
14. Šanghaj
15. Melbourne
16. Moskva
17. Bangkok
18. Bombaj
19. Santiago
20. Rio de Janeiro
21. Sao Paolo
22. Buenos Aires
23. Johannesburg
24. Dubaj
25. Krakov
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář